Start kursu

1 kwietnia 2023 r.

4 zjazdy ON-LINE

I zjazd: 1 kwietnia 2023 r.
II zjazd: 22 kwietnia 2023 r.
III zjazd: 13 maja 2023 r.
IV zjazd: 20 maja 2023 r.

Cena Kursu

2 399,00 zł  / osobę

Zarezerwuj miejsce dla siebie

Dlaczego warto wybrać nasz kurs Design Thinking?

  • to jedyny kurs od praktyków akademickich dla praktyków akademickich
  • został stworzony w oparciu o doświadczenia bezpośrednio zbierane na najlepszych uniwersytetach na świecie
  • nauczysz się zarówno jak rozwiązywać problemy z wykorzystaniem metody Design Thinking oraz jak wdrożyć ją jako narzędzie edukacyjne na Twoich zajęciach
  • dostaniesz pakiet gotowych materiałów do wykorzystania na swoich zajęciach
  • otrzymasz certyfikat potwierdzający nabycie nowych kompetencji dydaktycznych

Korzyści udziału w kursie

4 sesje na żywo

projekt grupowy rozwiązujący realny problem akademicki

praca w międzyuczelnianych i interdyscyplinarnych zespołach

indywidualne wsparcie i konsultacje Twoich zajęć

Czy jest możliwe, aby zajęcia akademickie uczyły projektowania innowacji, a w konsekwencji kluczowych umiejętności takich jak kreatywność i rozwiązywanie problemów? Oczywiście, że tak! Kurs prowadzony przez twórców Laboratorium Design Thinking to szansa na zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do osiągnięcia tego celu.

W ramach kursu zanurzasz się w świecie metody Design Thinking, przechodzisz przez jej poszczególne etapy, zdobywając równocześnie wiedzę o możliwościach jej wykorzystania na swoich zajęciach.

Kurs składa się z 4 modułów online. Każdy z nich to 180 minut intensywnej pracy, podczas której poznasz praktykę procesu Design Thinking, tworząc projekty w interdyscyplinarnych i międzyuczelnianych zespołach.

  • Odkrywaj (1.04.2023 r.)
    W pierwszym module nauczysz się, jak rozpoznawać i odkrywać wyzwania.
  • Twórz (22.04.2023 r.)
    Podczas drugiego modułu przećwiczysz poszukiwanie kreatywnych rozwiązań.
  • Testuj (13.05.2023 r.)
    W trzecim module poznasz potencjał tworzenia prototypów i testowania rozwiązań.
  • Wdrażaj (20.05.2023 r.)
    Moduł czwarty to podsumowanie procesu i wyznaczenie ścieżki, wdrożenia Design Thinking na Twoich zajęciach.
null

Marcin Bielicki

Naukowiec i praktyk. Członek zarządu Fundacji Make Sense, menedżer innowacji w Popojutrze 2.0 i adiunkt Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Doktor nauk ekonomicznych z doświadczeniem zbieranym w 6 krajach. Od wielu lat łączy pracę badawczą w obszarze przedsiębiorczości, innowacyjności i kompetencji przyszłości z szkoleniem ludzi w tych obszarach (zarówno jako twórca całych programów, jak i prowadzący warsztatów).

Stypendysta najbardziej prestiżowych programów i uniwersytetów:

  • Fulbright – Neeley School of Business (USA),
  • ETIUDA – Rotterdam School of Management (Holandia),
  • NAWA – Oulu University of Applied Sciences (Finlandia),
  • Współtwórca IdeaFactory – interdyscyplinarnego programu przedsiębiorczości dla studentów z Texas Christian University,
  • Autor pierwszego na świecie programu korporacyjnej pre-inkubacji – AMICA Shares Values With Students,
  • Mentor w Prison Entrepreneurship Program (Texas, USA),
  • Twórca i prowadzący w programie „Learning to Change the World through Technology, Innovation & Entrepreneurship” (Fort Worth, Austin, USA),
  • Tutor w programie OAMK LABs – najlepszy inkubator uniwersytecki na świecie (Oulu, Finlandia),
  • Twórca i prowadzący warsztaty dla kadry i studentów w Central State University (Bloemfontein, RPA).

null

Grzegorz Kwiatkowski

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent studiów ekonomicznych, pedagogicznych i psychologicznych. Autor podręcznika do podstaw ekonomii oraz współautor podręczników do prowadzenia zajęć metodą metodą Design Thinking oraz podstaw przedsiębiorczości. Nieustannie eksperymentuje z nowymi formami zajęć akademickich tworząc ze studentami gry tekstowe, aplikacje mobilne, komiksy, podcasty i chatboty.
null

Marlena Gołębiowska

Ekonomistka, wykładowczyni i moderatorka Design Thinking. Współautorka wyróżnionej innowacji społecznej – kursu dla nauczycieli akademickich Laboratorium Design Thinking. Od kilku lat prowadzi zajęcia projektowe inspirowane metodą Design Thinking na lubelskich uniwersytetach: KUL i UMCS, w tym także na studiach MBA. Wiedzę o metodzie zdobywała na licznych szkoleniach krajowych i międzynarodowych, m.in. na Zurich University of Applied Sciences w Szwajcarii. Propaguje ideę edukacji odpowiadającej wyzwaniom współczesności.

Kurs jest wspólną inicjatywą Fundacji make SENSE i Laboratorium Design Thinking

O Laboratorium Design Thinking

Nasza historia zaczyna się od inspiracji z Notre Dame University w USA, gdzie zdobywaliśmy pierwsze doświadczenia z metodą Design Thinking. Wkrótce potem narodziła się idea Laboratorium Design Thinking, innowacji społecznej skierowanej do nauczycieli akademickich, która powstała w inkubatorze Popojutrze 2.0 i ma na celu rozpowszechnienie stosowania Design Thinking jako metody dydaktycznej na zajęciach akademickich.

Doświadczenie implementacji Design Thinking jako metody dydaktycznej zbieraliśmy na najlepszych uniwersytetach świata, m.in. we wspominanym Notre Dame University w USA, czy Zurich University of Applied Sciences w Szwajcarii, a następnie wykorzystaliśmy w praktyce pracując w najlepszym na świecie inkubatorze przedsiębiorczości (OAMK Labs w Finlandii), współtworząc od zera interdyscyplinarny kierunek studiów Idea Factory na TCU Neeley School of Business w USA, a w końcu stosując Design Thinking na prowadzonych przez nas zajęciach akademickich.

Teraz zdobyte doświadczenia, inspiracje i wiedzę przekazujemy dalej – oferując Tobie kurs Odkryj, zrozum i przekuj w dobre zajęcia – kurs Design Thinking dla nauczycieli akademickich, na którym nie tylko dowiesz się, jak wykorzystać metodę Design Thinking na zajęciach akademickich, ale również poznasz ją w praktyce projektując rozwiązanie wybranego problemu. Mamy także nadzieję, że dołączysz do naszej społeczności osób edukujących z pasją!

WYPEŁNIJ FORMULARZ I ZAREZERWUJ MIEJSCE DLA SIEBIE

Odkryj, zrozum, przekuj w dobre zajęcia – kurs Design Thinking dla nauczycieli akademickich

    Imię i nazwisko
    Adres e-mail
    Numer kontaktowy
    Nazwa Uczelni / Instytucji
    Stanowisko
    Numer NIP do wystawienia FV


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz otrzymywanie wiadomości e-mail przez firmę SENSE Consulting Sp. z o.o.
    Polityka prywatności



    Kontakt

    Magdalena Kaczmarek
    Menedżer projektów marketingowych
    m.kaczmarek@senseconsulting.pl 
    t. +48 531 823 066